Jeśli masz stronę internetową lub blog, masz możliwość wygenerowania kanału RSS z całej treści w formacie XML. Ten kanał RSS jest aktualizowany automatycznie po wprowadzeniu zmian w witrynie lub blogu. Osoby zainteresowane treścią Twojej witryny mogą subskrybować kanał RSS i otrzymywać aktualizacje za pośrednictwem poczty elektronicznej. Inną opcją jest wykorzystanie kanałów RSS do generowania automatycznie aktualizowanych treści na stronie internetowej.

Dobrym przykładem są kanały informacyjne rozpowszechniane  6 zer przez właścicieli witryn internetowych gazet. Wielu webmasterów umieszcza kanały informacyjne na swoich blogach lub stronach internetowych, aby umożliwić odwiedzającym przeczytanie wiadomości. Bardzo ważne jest, aby treść kanału była adekwatna do tematu witryny, na której jest on używany.

Jeśli wiele osób korzysta z tego samego kanału na swoim blogu, oryginalna strona internetowa, z której kanał został pobrany, otrzyma taką samą liczbę linków zwrotnych, co jest bardzo przydatne pod względem optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Wyszukiwarki, zwłaszcza Google, zapewnią tej witrynie większy autorytet i wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania niż zwykła witryna bez linków zwrotnych.

Użyj kanałów RSS, aby odzyskać linki. Google Cię pokocha.

Chociaż prawdą jest, że linki wsteczne mogą podnieść pozycję Twojej witryny w wynikach wyszukiwania, prawdą jest również, że linki zwrotne nie mogą być losowo połączone z żadnej witryny bez odpowiedniego linku tekstowego. Dobry link zwrotny do Twojej witryny składa się z linku tekstowego z odpowiednią frazą słowa kluczowego do tematu Twojej witryny.

Po przesłaniu kanału RSS do katalogu RSS zawsze jesteś proszony o podanie opisu i odpowiednich słów kluczowych lub fraz kluczowych do tematu Twojej witryny. Ma to kilka zalet dla Ciebie jako twórcy RSS. Za każdym razem, gdy webmaster zdecyduje się użyć Twojego kanału RSS na swojej stronie, będzie mógł dowiedzieć się, jaki jest temat Twojej witryny i utrzymać związek swojej witryny z tematem, dla którego została stworzona.

Kolejną zaletą jest to, że Google nieustannie poszukuje nowych treści w Internecie. Ponieważ wiele katalogów RSS ma wysoką pozycję strony i codziennie otrzymuje wiele nowych treści, Google odwiedza je kilka razy dziennie, aby pobrać nową treść kanału. W ten sposób Twoja witryna będzie miała większą szansę na szybsze zaindeksowanie, niż gdybyś nie udostępnił kanału RSS.

Użyj oprogramowania do przesyłania RSS. Zaoszczędzi Ci czas i ułatwi Ci życie.

Możesz zrobić zgłoszenia RSS ręcznie. Jeśli chcesz przesłać tylko do kilku katalogów RSS z wysokimi rankingami stron, wszystko będzie dobrze. Aby uzyskać maksymalną widoczność i zdobyć wiele linków zwrotnych do Twojej witryny, lepiej jest przesyłać do jak największej liczby katalogów RSS.